Bölgemiz Üniversiteleri Mezunlarına ve Öğrencilerine Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi

Eklenme Tarihi: 22 Mart 2017 | Toplam Okunma: 373
“Çok Paydaşlı Ortaklık Modeli ile Kariyer Hizmetleri Verilmesine Yönelik Teknik Destek”: TrakyaKAriyer Projesi kapsamında bölgemiz üniversiteleri ile işbirliği içerisinde 20 adet ücretsiz Proje Döngüsü Eğitimi düzenlenecektir. Mezunlara ve son sınıf öğrencilerine yönelik eğitimlere katılım için başvurular alınmaya başlanmıştır.

Eğitim Amacı:

 

Proje Döngüsü Yönetimi (Project Cycle Management / PCM) metodolojisi ile katılımcıların proje tasarımı ve yönetimine ilişkin bilgi ve becerileri geliştirilmektedir. PCM analitik bir biçimde, bir sorunun çözümüne yönelik plan geliştirme becerisi kazandırdığından öğrencileri bu alanda da güçlendirmeyi hedeflemektedir. Bu temel eğitimi alan öğrenciler, gençlik projelerinden, AB projelerine, çeşitli yerli ve yabancı hibe kaynaklarına Tarımdan, Araştırmaya kadar geniş bir alanda proje sunmaya yönelik temel eğitimi tamamlamış olacaklardır.

Eğitimde ayrıca katılımcılar proje kaynaklarına özgü proje uygulama ve finansman süreçleri hakkında da bilgilendirilmektedirler.

 

Eğitim İçeriği:

 

  • Paydaş Analizi (Faydalanıcı ve Hedef Grup)
  • Sorun Analizi
  • Hedef Analizi
  • Strateji Analizi
  • Proje Amacı ve Genel Hedefler
  • Faaliyet Planlama ve Zaman Çizelgesi
  • Risklerin Analizi
  • Mantıksal Çerçeve Matrisinin Doldurulması
  • AB vb fon kaynakları
  • Başarılı Bir Projenin Kriterleri

 

Kimler Katılmalı?

 

• AB Projeleri ve benzeri fon kaynakları hakkında bilgi edinmek ve proje yazım konusunda uzmanlaşmak isteyen üniversite öğrencileri ve mezunlar;

• Kendilerini proje hazırlama konusunda geliştirmek isteyenler,

bu eğitim programına katılabilirler. Eğitime %80 oranında katılım gösterenlere katılım sertifikası verilecektir.

Başvuru Süreci ve Katılımcıların Belirlenmesi:

Bu eğitime ilgili üniversitelerin son sınıf önlisans ve lisans ögrencileri ile mezunları katılabilir. Katılımcılar başvuru sırasına göre belirlenecek olup, eğitimlerde kadın katılımcı sayısını arttırmak adına, yarı yarıya olacak şekilde kadın katılımcı kotası uygulanacaktır. Maksimum katılımcı sayısı 25 kişi olarak belirlenmiştir.

Katılımcılar başvurularını tamamladıktan sonra sisteme girdikleri e-mail adreslerine bir teyid e-maili gönderilecektir. Bu işlemden sonra katılımcılar ilgili Kariyer Merkezi Uzmanları ve/veya proje personeli tarafından aranarak eğitime katılımları ile ilgili kendilerinden teyid alınacaktır.


Namık Kemal Üniversitesi:
Eğitim Takvimi ve Başvuru Bağlantısı

Kırklareli Üniversitesi: Eğitim Takvimi ve Başvuru Bağlantısı

Trakya Üniversitesi: Eğitim Takvimi ve Başvuru Bağlantısı

 

DİĞER AB İşleri Temas Noktası Haberleri

REKABETÇİ SEKTÖRLER PROGRAMI PROJE TEKLİF ÇAĞRISI AÇILDI27 Nisan 2017Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından uygulanan, Avrupa Birliği ve ülkemiz eş finansmanıyla oluşturulan Rekabetçi Sektörler programı proje teklif çağrısı açılmıştır. 2014-2020 yıllarını kapsayan programın toplam bütçesi 405 milyon olup başvuruların 6 Haziran’a kadar sürmesi planlanmaktadır. Edirne´de Ufuk2020 Genel Eğitimi 28 Mart 2017“Ufuk2020 Programı’nda Türkiye” IPA Projesi kapsamında 11 Nisan 2017 tarihinde Edirne´de “Ufuk2020 Programı Genel Eğitimi” düzenlenecektir. Ufuk2020 Türkiye Yeni Resmi İnternet Sitesi Erişime Açıldı20 Mart 2017Ufuk2020 Türkiye yeni resmi internet sitesi www.ufuk2020.org.tr, TÜBİTAK tarafından “kullanıcı dostu” olarak hazırlanarak Türkçe ve İngilizce dillerinde erişime açılmıştır. İnternet sitesinde uluslararası ar-ge ve inovasyon işbirlikleri kapsamındaki Sanayi, KOBİ ve Üniversite/Araştırma Kuruluşları kategorilerinde en başarılı Türk paydaşlar ayrı ayrı sıralanmakta ve ayrıca özgün interaktif dünya haritası uygulaması ile Türkiye’nin TÜBİTAK aracılığıyla kurduğu ve yürüttüğü tüm uluslararası ikili ve çok taraflı bilimsel ve teknolojik işbirlikleri kullanıcılarla paylaşılmaktadır. Karadeniz Sınır Ötesi İşbirliği Programı Teklif Çağrısı Yayımlandı!14 Şubat 2017Avrupa Birliği Bakanlığının Ulusal Otoritesi olduğu Karadeniz Havzası Sınır Ötesi İşbirliği Programının 2014-2020 dönemi birinci teklif çağrısına 31 Ocak 2017 itibariyle çıkılarak çağrı duyurusu Programın resmi internet sitesinde (http://blacksea-cbc.net) yayınlanmıştır. Erasmus+ Programının 2017 Program Rehberi ve Teklif Çağrısı Yayınlandı.11 Kasım 20162014-2020 yılları arasını kapsayan Erasmus+ programının 2017 program rehberi ve teklif çağrısı Türkiye Ulusal Ajansı internet sitesinde yayınlandı.
  Yükleniyor...