Sürdürülebilir Turizm Destek Programları Başvuruları Başlamıştır.

Sürdürülebilir Turizm Destek Programları Başvuruları Başlamıştır.
Eklenme Tarihi: 10 Temmuz 2017 | Toplam Okunma: 83
Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ve Anadolu Efes Grubu işbirliği ile Gelecek Turizmde adıyla yürütülen Sürdürülebilir Turizm Destek Programları başvuruları başlamıştır.

Programın hedefleri;

-Turizm ürününü çeşitlendirmek,

-Turizmi ülke geneli ve 12 aya yaymak,

Turizmi öncü sektör konumuna ulaştırmak,

Dünya sıralamasında turist sayısı ve elde edilen gelirde ilk 5’e girmek,

-Uluslararası marka haline gelmek olarak belirlenmiştir.

 

Uygun başvuru sahibi kuruluşlar şunlardır;

 

-Türkiye’de kayıtlı,

Tüzel kişiliğe sahip,

-Kar amacı gütmeyen Sivil Toplum Kuruluşları ile bu kuruluşların oluşturduğu odalar, birlikler, kooperatifler, mesleki dernekler, federasyonlar, dernekler, vakıflar ile üniversiteler ve araştırma enstitüleri/merkezleri

 

Program hakkındaki detaylı bilgiyi aşağıdaki internet sitesinde bulabirsiniz.

 

http://www.gelecekturizmde.com/basvuru/basvuru-rehberi/

DİĞER AB İşleri Temas Noktası Haberleri

Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından yerel STK’lara yönelik olarak uygulanacak olan “Yerel STK’lar Hibe Programı” teklif çağrısı yayınlanmıştır.22 Haziran 2017Toplam bütçesi 1.750.000 Avro olan hibe programının amacı STK’ların kurumsal kapasitelerinin güçlendirilmesi, lobicilik ve savunuculuk faaliyetlerinin desteklenmesi ve iletişim becerilerinin geliştirilmesidir. Bulgaristan-Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programı Taslak Rehberi Yayınlandı!22 Haziran 2017Interreg IPA Bulgaristan-Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programı 2014-2020 dönemi kapsamında İkinci Teklif Verme Çağrısı Başvuru Rehberinin ilk taslağı kamuoyu değerlendirmesine sunulmak amacıyla yayınlanmıştır. Kümelenme Destek Programı 2 Haziran 2017T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından uygulanan “Kümelenme Destek Programı” ilan edilmiştir. REKABETÇİ SEKTÖRLER PROGRAMI PROJE TEKLİF ÇAĞRISI AÇILDI27 Nisan 2017Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından uygulanan, Avrupa Birliği ve ülkemiz eş finansmanıyla oluşturulan Rekabetçi Sektörler programı proje teklif çağrısı açılmıştır. 2014-2020 yıllarını kapsayan programın toplam bütçesi 405 milyon olup başvuruların 6 Haziran’a kadar sürmesi planlanmaktadır. Edirne´de Ufuk2020 Genel Eğitimi 28 Mart 2017“Ufuk2020 Programı’nda Türkiye” IPA Projesi kapsamında 11 Nisan 2017 tarihinde Edirne´de “Ufuk2020 Programı Genel Eğitimi” düzenlenecektir.
  Yükleniyor...