Bu Proje ile Lisanslı Rüzgar Sörfçüleri Yetişiyor

Bu Proje ile Lisanslı Rüzgar Sörfçüleri Yetişiyor
Eklenme Tarihi: 28 Ağustos 2017 | Toplam Okunma: 353
Trakya Kalkınma Ajansı’nın 2016 yılı Sosyo-EkonomikMali Destek programı kapsamında desteklediği Edirne Saros Turizm Merkezi Turizm Altyapı Hizmet Birliği tarafından hazırlanan‘’Rüzgarın Çocukları’’ isimli projenin kapanış toplantısı yapıldı.

Erikli’de Keşan Belediyesi Yelken Kulübü Tesisleri’nde düzenlenen törene Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri  Mahmut Şahin, Keşan Kaymakamı Nuri Özder, Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan, Edirne İl Genel Meclis Üyesi Mehmet Ali Yetim, Keşan Belediye Meclis Üyeleri, Keşan Belediye Başkan Yardımcısı ve ESTAB Müdürü Feyzi Engin, İlçe Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Vedat Çimen, Keşan İlçe Jandarma Komutanı J.Üsteğmen Abudullah Erdoğan ile sporcuların aileleri ve vatandaşlar katıldı. Kapanış toplantısında bir konuşma yapan Genel Sekreter Şahin, alternatif turizmde rüzgar sörfünün önemine değinerek konuşmasının devamında şunları kaydetti: ‘’Trakya Kalkınma Ajansı olarak bölgemizde eğitimden tarihe, altyapıdan ekonomiye, sanayiden birçok farklı alana destek veriyoruz. Bugün Keşan’da deniz turizmi ve diğer aktiviteler üzerine vermiş olduğumuz desteklere bir yenisini daha ekledik. Trakya’mız tarihi, doğal, kültürel ve doğal zenginlikleriyle birbirinden farklı turizm değerlerine sahip. Saros Körfezi de bu zenginliklerden bir tanesi. Biz de Kalkınma Ajansı olarak Saros’umuzun turizminin potansiyelinin daha da yükselmesi için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Daha önce yine Keşan’a ve bu bölgeye farklı alanlarda destekler vermiştik. Turizm için Saros Körfezi çok önemli. Saros Körfezi Dünyanın ve Türkiye’nin en iyi körfezlerinden bir tanesi, deniz turizmi var ama bunun yanında katma değerli turizm olan yelkenden tutun rüzgar sörfüne kadar, dalıştan tutun başka aktivitelere kadar bir çok etkinliği yapabilecek kapasitede bir yer. Bu anlamda biz Trakya’mızın dört bir yanını, Saros Körfezi, Enez, Kıyıköy, İğneada, Şarköy gibi kıyılarımızın deniz turizmi ile beraber diğer turizm alanlarını da geliştirilerek katma değerli turizm yapılabilecek hale getirmek için hep birlikte çalışıyoruz. Gençlerimiz için yelken, rüzgar sörfüyapılabilecek, dalış yapabilecek alanların oluşturulması ve gençlerimizin sporla uğraşması bizler için önemli. Evet, eğitim önemli ama eğitimle beraber spor eğitimleri de gençlerimizin uzun vadede gelişmesi için, kişisel gelişim için önemli. Devletimizin ve hükümetimizin verdiği desteklerle artık Saros da, Tekirdağ merkezde, İğneada’ da Türkiye’nin birçok yerinde artık rüzgar sörfü, dalış merkezleri, yelken gibi birçok spor aktivitesi yapılmakta. Konuşmamı sonlandırırken bu tesisin ve projenin hayırlı olmasını diliyor ve hepinize saygılarımı sunuyorum.”

Daha sonra kurslarını başarı ile tamamlayanlara sertifikaları Genel Sekreter Mahmut Şahin ve protokol üyeleri tarafından takdim edildi.Ardından kursiyerler arasında masterler, kadınla, genç erkekler ve erkekler dallarında rüzgar sörfü yarışı gerçekleştirildi.

Turnuvanın hakemliklerini Tekirdağ Bölgesi hakemlerinden H.Ergin Özdem,  Bülent Uzel, Batuhan Hazar ve Yasin Yılmaz yaptı.

Yarışmada dereceye giren sporcular ise şu şekilde:

Master;

1-Oğuz Bayrak

2-Aykut Es

3-Emre Yücel

Kadınlar;

1-Ece Öztürk

2-Tuğçe Yelkenci

3-Sinem Öztürk

Genç Erkekler;

1-Tunç Buberka

2-Ertuğrul Aydın

3-Bora Uysal

Erkekler;

1-Ege Öztürk

2-Egemen Ergene

3-Atıl Yalı

Projenin hayata geçirilmesiyle yürütülen tanıtım çalışmaları ile ilçede turizm sektörü canlanmış ve sektörde istihdam edilen bireylerin sayısı artmış vedüzenlenen seminer çalışmaları sonucunda ilçe halkı alternatif turizm faaliyetleri alanında farkındalık kazanmıştır.

Toplam bütçesi 328.132 TL olan projenin 264.156 TL’lik % 80,50 denk gelen kısmı Trakya Kalkınma Ajansı tarafından karşılandı.

 

FOTOĞRAFLAR

Bu Proje ile Lisanslı Rüzgar Sörfçüleri YetişiyorBu Proje ile Lisanslı Rüzgar Sörfçüleri YetişiyorBu Proje ile Lisanslı Rüzgar Sörfçüleri Yetişiyor

DİĞER HABERLER

Yöresel Ürünleri Fuarı YÖREX Açıldı14 Eylül 2017Antalya Ticaret Borsası tarafından düzenlenen ve Anadolu´nun yöresel ürünlerinin ulusal ve uluslararası pazarlarda tanıtılması amacı taşıyan Yöresel ürünler Fuarı törenle açıldı. Fuara dördüncü kez katılan Trakya Kalkınma Ajansı Trakya oda ve borsalarına üye firmalar ile fuarda yerini aldı. Kırklareli Ticaret Borsası Canlı Hayvan Satış Tesislerinin Açılışı Yapıldı14 Eylül 2017Küçük Ölçekli Alt Yapı Mali Destek Programı kapsamında Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Kırklareli Ticaret Borsası Canlı Hayvan Satış Tesisleri’nin açılışı TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da katılımıyla gerçekleştirildi. Trakyalı Firmalar WorldFood İstanbul’da Ürünlerini Tanıttı14 Eylül 2017Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Ekonomi Bakanlığı tarafından desteklenen ve 25.kez sektörü bir araya getiren Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknoloji Fuarı WorldFood İstanbul, 7- 10 Eylül tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde yapıldı. Trakya 2.Ar-Ge İnovasyon Zirvesi ve Sergisi’nde Yerini Aldı9 Eylül 2017Mimar ve Mühendisler Grubu (MMG)´nun öncülüğünde, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Kalkınma Bakanlığı desteğiyle düzenlenen "2.Ar-Ge İnovasyon Zirvesi ve Sergisi” 6-7 Eylül 2017 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşti. Ağız ve Diş Sağlığı Hizmetini Vatandaşın Ayağına Getiren Proje 29 Ağustos 20172016 yılı Sosyo -Ekonomik Mali Destek Programı kapsamında Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Edirne Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin hazırladığı‘’Ağız Sağlığınız İçin Yolları Aştık Kapınıza Ulaştık’’ projesinin kapanış toplantısı yapıldı.
  Yükleniyor...