Kırklareli Ticaret Borsası Canlı Hayvan Satış Tesislerinin Açılışı Yapıldı

Kırklareli Ticaret Borsası Canlı Hayvan Satış Tesislerinin Açılışı Yapıldı
Eklenme Tarihi: 14 Eylül 2017 | Toplam Okunma: 123
Küçük Ölçekli Alt Yapı Mali Destek Programı kapsamında Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Kırklareli Ticaret Borsası Canlı Hayvan Satış Tesisleri’nin açılışı TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da katılımıyla gerçekleştirildi.

TOBB Başkanı M.RifatHisarcıklıoğlu’nun iştirak ettiği açılış törenine Kırklareli Valisi Orhan Çiftçi, İstanbul Ticaret Borsası Başkanı Ali Kopuz, Tekirdağ TSO Başkanı Cengiz Günay, Kırklareli Ticaret Borsası Başkanı Turhan Altınel, Kırklareli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ertuğrul Ziya Çetintaş, Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Kırklareli Üniversitesi Rektörü Bülent Şengörür, Kırklareli Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ümit Ortan, Kırklareli Belediye Başk. Yard. Adem Sevim, Gümrük ve Turizm İşletmeleri Yönetim Kurulu Başkanı M.Arif Parmaksız, siyasi partilerin temsilcileri, protokol üyeleri ve basın mensupları katıldı. Törende bir konuşma yapan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin konuşmasında şunlara değindi: “Öncelikle böyle büyük çaplı proje destek vermekten ve Kırklareli’ne Canlı Hayvan Borsası’nı kazandırmaktan dolayı duyduğum memnuniyeti belirtmek isterim. Trakya Kalkınma Ajansı olarak 2011-2016 yılları arasında Mali Destek Programı, Teknik Destek ve Doğrudan Faaliyet Destek Programları kapsamında Trakya’daki oda ve borsaların hazırladığı toplam 54 adet projeye destek verdik.Destek verdiğimiz bu projelerin toplam bütçesi 4 milyon 168 bin TL.Bu bütçenin 3 milyon 69 bin TL’sini Ajans tarafından karşılandı.Verilen bu desteklerde 3 il arasında eşite yakın bir dağılım söz konusu. Kırklareli Canlı Hayvan Borsası Projesi Kırklareli Ticaret Borsası ile yapılan 5’nci projemiz, şimdiye dek oda ve borsalar ile yürütülen en büyük bütçeli proje. İlk kez bu proje ile Bölgemize1 milyon TL’den büyük bir projeyi kazandırmış olduk. Böyle büyük projelerin devamının gelmesini bekliyoruz. Sözlerimi noktalamadan önce projenin gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür eder, projenin hayırlara vesile olmasını dilerim.’’

TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu ise açılış sırasında yaptığı konuşmada Kırklareli’ne hayırlı işler için geldiklerini duyurarak, Kırklareli’nin Trakya’nın göz bebeği olduğuna vurgu yaptı.

Projenin amaçları arasında; kurulan ve faaliyete geçen canlı hayvan borsası ile kayıt dışı ve sağlıksız koşullarda alım satımın önüne geçilmesi, bölgenin hayvancılık altyapısının ve fiziki koşullarının modern sistemler ve teknoloji kullanımı ile iyileştirilmesi hedeflenmektedir. Proje kapsamında inşa edilen bina için gerekli mobilya ve bilgisayar ekipmanları ile kantarlar alınmıştır.Toplam bütçesi 1.175.083 TL olan projenin 599.282 TL’lik kısmı Trakya Kalkınma Ajansı tarafından karşılanmıştır.

 

FOTOĞRAFLAR

Kırklareli Ticaret Borsası Canlı Hayvan Satış Tesislerinin Açılışı YapıldıKırklareli Ticaret Borsası Canlı Hayvan Satış Tesislerinin Açılışı YapıldıKırklareli Ticaret Borsası Canlı Hayvan Satış Tesislerinin Açılışı YapıldıKırklareli Ticaret Borsası Canlı Hayvan Satış Tesislerinin Açılışı Yapıldı

DİĞER HABERLER

Yöresel Ürünleri Fuarı YÖREX Açıldı14 Eylül 2017Antalya Ticaret Borsası tarafından düzenlenen ve Anadolu´nun yöresel ürünlerinin ulusal ve uluslararası pazarlarda tanıtılması amacı taşıyan Yöresel ürünler Fuarı törenle açıldı. Fuara dördüncü kez katılan Trakya Kalkınma Ajansı Trakya oda ve borsalarına üye firmalar ile fuarda yerini aldı. Trakyalı Firmalar WorldFood İstanbul’da Ürünlerini Tanıttı14 Eylül 2017Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Ekonomi Bakanlığı tarafından desteklenen ve 25.kez sektörü bir araya getiren Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknoloji Fuarı WorldFood İstanbul, 7- 10 Eylül tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde yapıldı. Trakya 2.Ar-Ge İnovasyon Zirvesi ve Sergisi’nde Yerini Aldı9 Eylül 2017Mimar ve Mühendisler Grubu (MMG)´nun öncülüğünde, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Kalkınma Bakanlığı desteğiyle düzenlenen "2.Ar-Ge İnovasyon Zirvesi ve Sergisi” 6-7 Eylül 2017 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşti. Ağız ve Diş Sağlığı Hizmetini Vatandaşın Ayağına Getiren Proje 29 Ağustos 20172016 yılı Sosyo -Ekonomik Mali Destek Programı kapsamında Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Edirne Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin hazırladığı‘’Ağız Sağlığınız İçin Yolları Aştık Kapınıza Ulaştık’’ projesinin kapanış toplantısı yapıldı. Bu Proje ile Lisanslı Rüzgar Sörfçüleri Yetişiyor28 Ağustos 2017Trakya Kalkınma Ajansı’nın 2016 yılı Sosyo-EkonomikMali Destek programı kapsamında desteklediği Edirne Saros Turizm Merkezi Turizm Altyapı Hizmet Birliği tarafından hazırlanan‘’Rüzgarın Çocukları’’ isimli projenin kapanış toplantısı yapıldı.
  Yükleniyor...