Kırklareli Ticaret Borsası Canlı Hayvan Satış Tesislerinin Açılışı Yapıldı

Kırklareli Ticaret Borsası Canlı Hayvan Satış Tesislerinin Açılışı Yapıldı
Eklenme Tarihi: 14 Eylül 2017 | Toplam Okunma: 703
Küçük Ölçekli Alt Yapı Mali Destek Programı kapsamında Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Kırklareli Ticaret Borsası Canlı Hayvan Satış Tesisleri’nin açılışı TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da katılımıyla gerçekleştirildi.

TOBB Başkanı M.RifatHisarcıklıoğlu’nun iştirak ettiği açılış törenine Kırklareli Valisi Orhan Çiftçi, İstanbul Ticaret Borsası Başkanı Ali Kopuz, Tekirdağ TSO Başkanı Cengiz Günay, Kırklareli Ticaret Borsası Başkanı Turhan Altınel, Kırklareli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ertuğrul Ziya Çetintaş, Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Kırklareli Üniversitesi Rektörü Bülent Şengörür, Kırklareli Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ümit Ortan, Kırklareli Belediye Başk. Yard. Adem Sevim, Gümrük ve Turizm İşletmeleri Yönetim Kurulu Başkanı M.Arif Parmaksız, siyasi partilerin temsilcileri, protokol üyeleri ve basın mensupları katıldı. Törende bir konuşma yapan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin konuşmasında şunlara değindi: “Öncelikle böyle büyük çaplı proje destek vermekten ve Kırklareli’ne Canlı Hayvan Borsası’nı kazandırmaktan dolayı duyduğum memnuniyeti belirtmek isterim. Trakya Kalkınma Ajansı olarak 2011-2016 yılları arasında Mali Destek Programı, Teknik Destek ve Doğrudan Faaliyet Destek Programları kapsamında Trakya’daki oda ve borsaların hazırladığı toplam 54 adet projeye destek verdik.Destek verdiğimiz bu projelerin toplam bütçesi 4 milyon 168 bin TL.Bu bütçenin 3 milyon 69 bin TL’sini Ajans tarafından karşılandı.Verilen bu desteklerde 3 il arasında eşite yakın bir dağılım söz konusu. Kırklareli Canlı Hayvan Borsası Projesi Kırklareli Ticaret Borsası ile yapılan 5’nci projemiz, şimdiye dek oda ve borsalar ile yürütülen en büyük bütçeli proje. İlk kez bu proje ile Bölgemize1 milyon TL’den büyük bir projeyi kazandırmış olduk. Böyle büyük projelerin devamının gelmesini bekliyoruz. Sözlerimi noktalamadan önce projenin gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür eder, projenin hayırlara vesile olmasını dilerim.’’

TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu ise açılış sırasında yaptığı konuşmada Kırklareli’ne hayırlı işler için geldiklerini duyurarak, Kırklareli’nin Trakya’nın göz bebeği olduğuna vurgu yaptı.

Projenin amaçları arasında; kurulan ve faaliyete geçen canlı hayvan borsası ile kayıt dışı ve sağlıksız koşullarda alım satımın önüne geçilmesi, bölgenin hayvancılık altyapısının ve fiziki koşullarının modern sistemler ve teknoloji kullanımı ile iyileştirilmesi hedeflenmektedir. Proje kapsamında inşa edilen bina için gerekli mobilya ve bilgisayar ekipmanları ile kantarlar alınmıştır.Toplam bütçesi 1.175.083 TL olan projenin 599.282 TL’lik kısmı Trakya Kalkınma Ajansı tarafından karşılanmıştır.

 

FOTOĞRAFLAR

Kırklareli Ticaret Borsası Canlı Hayvan Satış Tesislerinin Açılışı YapıldıKırklareli Ticaret Borsası Canlı Hayvan Satış Tesislerinin Açılışı YapıldıKırklareli Ticaret Borsası Canlı Hayvan Satış Tesislerinin Açılışı YapıldıKırklareli Ticaret Borsası Canlı Hayvan Satış Tesislerinin Açılışı Yapıldı

DİĞER HABERLER

Trakya, On Birinci Kalkınma Planı Hazırlık Toplantılarını Tamamladı15 Şubat 2018Ülkemizin gelecek beş yıl içinde ulaşmak istediği hedefleri ortaya koyacak olan On Birinci Kalkınma Planı (2019-2023) hazırlıkları kapsamında Trakya Kalkınma Ajansı önderliğinde Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ’da toplantılar yapıldı. Turizm Profesyonelleri EMITT’te Bir Araya Geldi29 Ocak 2018Dünyanın en büyük beş turizm fuarı arasında yer alan, turizm sektörü temsilcilerini bir araya getiren EMITT 2018 Uluslararası Turizm Fuarı 25-28 Ocak 2018 tarihlerinde TÜYAP Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. EMITT’e, Hindistan, Endonezya, Filipinler, Rusya, Balkan Ülkeleri ve İtalya olmak üzere 108 ülkeden 4500 tur operatörü arasından seçilerek davet edilen 650’si katıldı. Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Edirne’de Toplandı18 Ocak 2018Trakya Kalkınma Ajansı Ocak ayı olağan yönetim kurulu toplantısı Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirildi. Fotovoltaik Sistem Kurulumu Eğitimi Kırklareli’de Başladı16 Ocak 2018Trakya Kalkınma Ajansı Kırklareli Yatırım Destek Ofisi organizasyonuyla düzenlenen “Fotovoltaik Sistem Kurulumu Eğitimi” Kırklareli’de başladı. Trakya E-Ticaret ve Dijital Pazarlamaya Hazır12 Ocak 2018Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin’in de katıldığı ve Keşan TSO Girişimcilik Merkezi tarafından organize edilen “Dijital Dönüşüm ve E-Ticaret Konferansı” Keşan’da yapıldı.
  Yükleniyor...