Yeniliklerle BİLSEM’de Öğreniyorum Projesinin Kapanışı Yapıldı

Yeniliklerle BİLSEM’de Öğreniyorum Projesinin Kapanışı Yapıldı
Eklenme Tarihi: 2 Ekim 2017 | Toplam Okunma: 305
Kırklareli Bilim ve Sanat Merkezi tarafından Trakya Kalkınma Ajansı’nın 2016 yılı sosyo-ekonomik mali destek programı kapsamında hazırlanan ‘’Yeniliklerle BİLSEM’de Öğreniyorum’’ projesinin kapanış toplantısı yapıldı.

Toplantıya Kırklareli Vali Yardımcısı Erdoğan Beypınar, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ziya Eser, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Aşım, Kırklareli İl Mahalli İdareler Müdürü Alaattin İkican, Kırklareli Bilim Sanat Merkezi Okul Müdürü Beyhan Tufan katıldı. Toplantıda bir konuşma yapan Genel Sekreter Mahmut Şahin konuşmasında şunlara vurgu yaptı.’’ Kırklareli Bilim ve Sanat Merkezi tarafından 2016 yılı sosyo-ekonomik mali destek programına yazılan “Yeniliklerle BİLSEM’de Öğreniyorum” adlı projede yapılan faaliyetleri tanıtmak amacıyla düzenlenen kapanış toplantısına hepiniz hoş geldiniz. Yine çok önemli bir projenin hayata geçmiş olduğunu mutlulukla görüyoruz. Bu ve benzer projelerin açılış ve kapanış toplantılarına  ben özellikle katılmaya gayret gösteriyorum. Bugün burada üstün yetenekli öğrencilerimizin bilimsel ve sanatsal açıdan gelişimlerine yardımcı olan bir çalışma görüyoruz. Emeği geçenlere çok teşekkür etmek lazım, çünkü ülkemizi yarınlara taşıyacak olan nesiller bu tarz merkezlerde yetişecek. Biz dünya ile bilimde, teknikte ve sanatta yarışmak istiyorsak, ülkemizin 2023 hedeflerine ulaşmasını istiyorsak eğitimde bu tarz gelişmiş projelere desteğimizi arttırmamız gerekiyor. Değerli misafirler, eğitime destek konusunda Kalkınma Ajansının projelerinden biraz bahsetmek istiyorum: Biz Trakya Kalkınma Ajansı olarak, 2011 yılından bu yana kurumlara hibe destekleri veriyoruz. Mesela dün Tekirdağ’da yine bir okulda, görme engelli öğrenciler için yaptığımız bir sesli kütüphanenin açılışındaydım, bugün de burada üstün yetenekli öğrencilerimiz için oluşturulan ve yüzde 85 oranında bütçesini karşıladığımız bir proje var. Yani her üç ilimizde de eğitim projeleri önceliklerimiz arasında. Sözlerimiz bitirirken, projede emeği geçen, özellikle Bilim Sanat Merkezi Müdürü Beyhan Hanım, İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat Haşim Bey’e çok teşekkür ediyorum. ‘’

Proje kapsamında fikir atölyesi ve doğa kampı etkinliklerinde kullanılmak üzere bilimsel eğitim malzemeleri, ölçüm ve gözlem ekipmanları, heykel sarf malzemeleri ve ekipmanları temin edildi. Longoz Ekosistemi Milli Parkı içerisinde öğrencilerin gözlem yoluyla bilgiyi elde etmelerini sağlamak amacıyla uzman akademisyenler eşliğinde doğa bilim kampı düzenlendi ve fikir atölyesi çalışmaları kapsamında da konusunda uzman akademisyen ve sanatçılar eşliğinde toplam 7 etkinlik gerçekleştirildi.

Toplam bütçesi 146.286 TL’lik projenin 124.343’lik %85’ne denk gelen kısmı Trakya Kalkınma Ajansı tarafından karşılandı.

FOTOĞRAFLAR

Yeniliklerle BİLSEM’de Öğreniyorum Projesinin Kapanışı YapıldıYeniliklerle BİLSEM’de Öğreniyorum Projesinin Kapanışı YapıldıYeniliklerle BİLSEM’de Öğreniyorum Projesinin Kapanışı Yapıldı

DİĞER HABERLER

Vize Antik Amfitiyatro Örenyeri Projesi Tamamlandı4 Aralık 2017Trakya Kalkınma Ajansı 2016 yılı Küçük Ölçekli Mali Destek Programı kapsamında desteklenen, Kırklareli İl Kültür Turizm Müdürlüğü’nün hazırladığı “Vize Antik AmfitiyatroÖrenyeri Projesi” tamamlandı. TRAKYAKA Desteğiyle Tescilli Sivil Mimarlık Örneği Bina Restore Edildi4 Aralık 2017Kıyıköy Belediyesi tarafından hazırlanan,TRAKYAKA’nın Küçük Ölçekli Mali Destek Programı kapsamında destek verdiği “Kıyıköy Kültürü ve Tarihi İle Markalaşıyor’’ projesi kapsamında restore edilen Kıyıköy Belediyesi’ne ait tescilli binanın açılışı yapıldı. Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı23 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Kasım ayı olağan yönetim kurulu toplantısı Tekirdağ’da gerçekleştirildi. Fevzi Çakmak Caddesi’nin Yeniden Düzenlenmesine TRAKYAKA’dan Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın hazırladığı ‘’Şehrin Yüzündeki Tarihindeki Çizgiler- Fevzi Çakmak Caddesi Kentsel Tasarım Hamlesi’’ isimli projenin kapanış toplantısı yapıldı. Trakya’da İlk Kez Düzenlenen Oryantiring Yarışı’na TRAKYAKA’dan Büyük Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen 2.Kademe Şehit Dilay&Cem Kerman Oryantiring Yarışması Kırklareli ili Üsküp Belediyesi’ne bağlı Çukurpınar Köyü’nde 18-19 Kasım tarihlerinde yapıldı.
  Yükleniyor...