Seyahat ve Turizm Sektörü Temsilcileri Uzakrota Travel Summit’te Bir Araya Geldi

Seyahat ve Turizm Sektörü Temsilcileri Uzakrota Travel Summit’te Bir Araya Geldi
Eklenme Tarihi: 21 Kasım 2017 | Toplam Okunma: 494
Türkiye´nin en etkili seyahat zirvelerinden Uzakrota Travel Summit, bu yıl 5 salon, 1 fuaye alanı ve 1 b2b alanı olmak üzere 7 bölümde 1500’e yakın sektör profesyonelinin katılımıyla gerçekleşti.

Seyahat endüstrisinin durumu, turizmde müşteri sadakati, konaklama sektöründeki dijitalleşme ve kullanıcı deneyimi, spor turizminin ülke turizmine faydaları gibi konuların konuşulduğu oturumlarda, sektör temsilcileri tecrübelerini katılımcılarla paylaşma fırsatı buldu. Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin de “Turizmde Dijital PR ve Destinasyon Pazarlaması” başlıklı oturuma konuşmacı olarak katıldı. Sarp Özkar’ınmoderatörlüğünü yaptığı oturumda Genel Sekreter Şahin Trakya Bölgesi’nde yürütülen destinasyon odaklı projeler hakkında bilgi verdi ve konuşmasının devamında şunları söyledi: “Dönem dönem biz de Trakya Kalkınma Ajansı olarak bloggerlarla ortak çalışmalar yürütüyoruz. Burada önemli olan hedefe uygun kişilerle çalışarak, hedef kitle odaklı kalıcı projeler üretmek. Bölgemizin sahip olduğu tarihi, turistik, kültürel ve doğal değerler doğrultusunda hazırladığımız rotalar var. Mimar Sinan Rotası, Trakya Bağ Rotası, kırsal turizm rotaları gibi. Bu rotaların geliştirilmesi, bölgemizin yerli ve yabancı turistlere hitap edebilecek bir destinasyon olması için ciddi çalışmalar yürütüyor Ajansımız. Rota çalışmalarımızı belirli bir aşamaya getirdikten sonra turizm profesyonelleri, gazeteciler, bloggerlar ve tur acentelerine bu rotaları anlatıyoruz, kendilerinin bu rotaları deneyimlemeleri sağlıyoruz.  Sosyal medya ve diğer mecralarda bu rotaların tanıtımlarını yapıyoruz. Dijitalde yer almazsak tam anlamıyla tanıtım faaliyetlerimizi gerçekleştiremiyoruz. Bunun bilincinde bir kurum olarak dijital mecralarda yer almaya, bölgemizin değerlerini ve oluşturduğumuz rotaları tanıtmaya özen gösteriyoruz.”

Etkinlikte bir stant açan Trakya Kalkınma Ajansı turizm profesyonelleri ile Trakya Bölgesi özelinde hazırlanan tematik rotaları tanıtma fırsatı buldu. TRAKYAKA tarafından oluşturulan “Mimar Sinan Rotası”, “Trakya Bağ Rotası” ve kırsal turizme yönelik olarak yapılan çalışmalar turizm firmalarının ilgisini çekti.

 

 

FOTOĞRAFLAR

Seyahat ve Turizm Sektörü Temsilcileri Uzakrota Travel Summit’te Bir Araya GeldiSeyahat ve Turizm Sektörü Temsilcileri Uzakrota Travel Summit’te Bir Araya Geldi

DİĞER HABERLER

Kal-Der ve TrakyaKa’dan Çorlu’da Ortak Etkinlik16 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Kal-Der işbirliğinde Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası’nda ‘’Değişime Kulak Ver’’ etkinliği gerçekleştirildi. Trakyalı Süt ve Süt Ürünleri Üreticileri Markalaşmada Kararlı!12 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen Trakya Bölgesi süt ve süt ürünleri üreticilerinin rekabet gücünün arttırılması çalışmaları kapsamında Trakya peynirinin markalaşması ve yeni iş modeli oluşturulması üzerine Trakyalı süt ve süt ürünleri imalatçıları ile Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli illerinde toplantılar gerçekleştirildi. Trakya Tanıtım Günleri Hazırlık Toplantılarının Sonuncusu Edirne’de Yapıldı9 Mart 2018Nisan ayında Ankara’da yapılacak olan “1. Trakya Tanıtım Günleri” hazırlıkları son hızla devam ediyor. İlk hazırlık toplantısı, 2 Mart Cuma günü Kırklareli ve Tekirdağ’da, 9 Mart’ta Edirne’de yapıldı. Güneş Uzunköprü’de Enerjiye Dönüşüyor9 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ve Uzunköprü Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “Güneş Uzunköprü´de Enerjiye Dönüşüyor” adlı proje kapsamında yapılan güneş enerjisi santralinin açılışı yapıldı. Trakya Bölgesi, Ankara’da Tanıtım Atağına Kalkıyor 2 Mart 2018Nisan ayında Ankara’da yapılacak olan “1. Trakya Tanıtım Günleri” hazırlıkları son hızla devam ediyor. İlk hazırlık toplantısı, 2 Mart Cuma günü Kırklareli ve Tekirdağ’da yapıldı.
  Yükleniyor...