Seyahat ve Turizm Sektörü Temsilcileri Uzakrota Travel Summit’te Bir Araya Geldi

Seyahat ve Turizm Sektörü Temsilcileri Uzakrota Travel Summit’te Bir Araya Geldi
Eklenme Tarihi: 21 Kasım 2017 | Toplam Okunma: 258
Türkiye´nin en etkili seyahat zirvelerinden Uzakrota Travel Summit, bu yıl 5 salon, 1 fuaye alanı ve 1 b2b alanı olmak üzere 7 bölümde 1500’e yakın sektör profesyonelinin katılımıyla gerçekleşti.

Seyahat endüstrisinin durumu, turizmde müşteri sadakati, konaklama sektöründeki dijitalleşme ve kullanıcı deneyimi, spor turizminin ülke turizmine faydaları gibi konuların konuşulduğu oturumlarda, sektör temsilcileri tecrübelerini katılımcılarla paylaşma fırsatı buldu. Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin de “Turizmde Dijital PR ve Destinasyon Pazarlaması” başlıklı oturuma konuşmacı olarak katıldı. Sarp Özkar’ınmoderatörlüğünü yaptığı oturumda Genel Sekreter Şahin Trakya Bölgesi’nde yürütülen destinasyon odaklı projeler hakkında bilgi verdi ve konuşmasının devamında şunları söyledi: “Dönem dönem biz de Trakya Kalkınma Ajansı olarak bloggerlarla ortak çalışmalar yürütüyoruz. Burada önemli olan hedefe uygun kişilerle çalışarak, hedef kitle odaklı kalıcı projeler üretmek. Bölgemizin sahip olduğu tarihi, turistik, kültürel ve doğal değerler doğrultusunda hazırladığımız rotalar var. Mimar Sinan Rotası, Trakya Bağ Rotası, kırsal turizm rotaları gibi. Bu rotaların geliştirilmesi, bölgemizin yerli ve yabancı turistlere hitap edebilecek bir destinasyon olması için ciddi çalışmalar yürütüyor Ajansımız. Rota çalışmalarımızı belirli bir aşamaya getirdikten sonra turizm profesyonelleri, gazeteciler, bloggerlar ve tur acentelerine bu rotaları anlatıyoruz, kendilerinin bu rotaları deneyimlemeleri sağlıyoruz.  Sosyal medya ve diğer mecralarda bu rotaların tanıtımlarını yapıyoruz. Dijitalde yer almazsak tam anlamıyla tanıtım faaliyetlerimizi gerçekleştiremiyoruz. Bunun bilincinde bir kurum olarak dijital mecralarda yer almaya, bölgemizin değerlerini ve oluşturduğumuz rotaları tanıtmaya özen gösteriyoruz.”

Etkinlikte bir stant açan Trakya Kalkınma Ajansı turizm profesyonelleri ile Trakya Bölgesi özelinde hazırlanan tematik rotaları tanıtma fırsatı buldu. TRAKYAKA tarafından oluşturulan “Mimar Sinan Rotası”, “Trakya Bağ Rotası” ve kırsal turizme yönelik olarak yapılan çalışmalar turizm firmalarının ilgisini çekti.

 

 

FOTOĞRAFLAR

Seyahat ve Turizm Sektörü Temsilcileri Uzakrota Travel Summit’te Bir Araya GeldiSeyahat ve Turizm Sektörü Temsilcileri Uzakrota Travel Summit’te Bir Araya Geldi

DİĞER HABERLER

Vize Antik Amfitiyatro Örenyeri Projesi Tamamlandı4 Aralık 2017Trakya Kalkınma Ajansı 2016 yılı Küçük Ölçekli Mali Destek Programı kapsamında desteklenen, Kırklareli İl Kültür Turizm Müdürlüğü’nün hazırladığı “Vize Antik AmfitiyatroÖrenyeri Projesi” tamamlandı. TRAKYAKA Desteğiyle Tescilli Sivil Mimarlık Örneği Bina Restore Edildi4 Aralık 2017Kıyıköy Belediyesi tarafından hazırlanan,TRAKYAKA’nın Küçük Ölçekli Mali Destek Programı kapsamında destek verdiği “Kıyıköy Kültürü ve Tarihi İle Markalaşıyor’’ projesi kapsamında restore edilen Kıyıköy Belediyesi’ne ait tescilli binanın açılışı yapıldı. Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı23 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Kasım ayı olağan yönetim kurulu toplantısı Tekirdağ’da gerçekleştirildi. Fevzi Çakmak Caddesi’nin Yeniden Düzenlenmesine TRAKYAKA’dan Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın hazırladığı ‘’Şehrin Yüzündeki Tarihindeki Çizgiler- Fevzi Çakmak Caddesi Kentsel Tasarım Hamlesi’’ isimli projenin kapanış toplantısı yapıldı. Trakya’da İlk Kez Düzenlenen Oryantiring Yarışı’na TRAKYAKA’dan Büyük Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen 2.Kademe Şehit Dilay&Cem Kerman Oryantiring Yarışması Kırklareli ili Üsküp Belediyesi’ne bağlı Çukurpınar Köyü’nde 18-19 Kasım tarihlerinde yapıldı.
  Yükleniyor...