Fevzi Çakmak Caddesi’nin Yeniden Düzenlenmesine TRAKYAKA’dan Destek

Fevzi Çakmak Caddesi’nin Yeniden Düzenlenmesine TRAKYAKA’dan Destek
Eklenme Tarihi: 21 Kasım 2017 | Toplam Okunma: 488
Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın hazırladığı ‘’Şehrin Yüzündeki Tarihindeki Çizgiler- Fevzi Çakmak Caddesi Kentsel Tasarım Hamlesi’’ isimli projenin kapanış toplantısı yapıldı.

Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıya Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, davetliler ve basın mensupları katıldı. Toplantıda konuşma yapan TRAKYAKA Genel Sekreteri Mahmut Şahin konuşmasında şunlara değindi:’’ Şu ana kadar Bölge’de yapılan 675 projenin 183 tanesi güzel Kırklareli’mize gitmiş. Harekete geçen kaynakların da 40 milyon TL’ye yakını yine ilimizde kalmış. Bize belediyelerden gelen finansmanı misliyle ilimize geri gönderiyoruz. Yani, Dupnisa Mağarası çevresinin yeniden düzenlenmesinden, Vize Antik Tiyatrosunun restorasyonuna, Kırklareli Hayvan Borsasının kurulmasından, Kırklareli Bozasının desteklenmesine kadar onlarca projemiz var ilde. İnşallah bu sayı daha da artacak. Katlayarak artıracağız, bölgemizi kalkındıracağız. Bu projeyle de ilimizin mimari bütünlüğüne ve gelişimine büyük katkı sunacağımızı düşünüyorum. Bugün kalkınma ajansı tarafından desteklenen önemli bir projenin daha neticeye ulaşması vesilesiyle bir araya gelmiş bulunmaktayız. Proje ile ilimizin önemli sosyal hayat ve ticaret merkezlerinden biri olan Fevzi Çakmak Caddesinin baştan ayağa yeniden ele alınması ve donatılmasını sağladık. Cadde yeni haliyle ilimizin gelişmesine ve kalkınmasına daha çok katkı sunacak, diğer alanlar için de örnek teşkil edecek. 200’e yakın firmayı doğrudan, yüzlerce esnafımızı da dolaylı olarak etkileyecek olan bu projeye 634 bin TL kaynak aktardık. Bu da projenin yüzde 52’sine tekabül ediyor. Geri kalanı da projenin sahibi olan belediyemiz karşıladı ve ortaya güzel ve kalıcı bir eser çıktı. Bu vesileyle projede emeği geçen, başta sayın başkanımız olmak üzere herkese tek tek teşekkür etmek istiyorum.’’

Proje ile Kırklareli ilinin çarşı kültürünü ve şehrin geçmişten gelen çizgisini oluşturan Fevzi Çakmak Caddesi’nin altyapısı güçlendirildi ve caddeye doğal bir görünüm kazandırıldı. Cadde çalışmaları kapsamında görüntü kirliliğine neden olan unsurlar ortadan kaldırılarak zemine doğal mozaik parke taşları döşendi, aydınlatma sistemi kuruldu, uzaktan kumanda ile çalışan mantar bariyerler caddede gerekli yerlere yerleştirildi, ahşap banklar ve çiçekliklerle görünümü güzelleştirildi. Engelli yönlendirme şeritleriyle de engelli vatandaşların caddede yürümelerinin kolaylaştırılması sağlandı.

Toplam bütçesi 1.209.054,00 TL olan projenin %52’sine denk gelen 634.360,02 TL’lik kısmı TRAKYAKA tarafından karşılandı.

 

 

 

 

 

FOTOĞRAFLAR

Fevzi Çakmak Caddesi’nin Yeniden Düzenlenmesine TRAKYAKA’dan DestekFevzi Çakmak Caddesi’nin Yeniden Düzenlenmesine TRAKYAKA’dan DestekFevzi Çakmak Caddesi’nin Yeniden Düzenlenmesine TRAKYAKA’dan Destek

DİĞER HABERLER

Kal-Der ve TrakyaKa’dan Çorlu’da Ortak Etkinlik16 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Kal-Der işbirliğinde Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası’nda ‘’Değişime Kulak Ver’’ etkinliği gerçekleştirildi. Trakyalı Süt ve Süt Ürünleri Üreticileri Markalaşmada Kararlı!12 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen Trakya Bölgesi süt ve süt ürünleri üreticilerinin rekabet gücünün arttırılması çalışmaları kapsamında Trakya peynirinin markalaşması ve yeni iş modeli oluşturulması üzerine Trakyalı süt ve süt ürünleri imalatçıları ile Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli illerinde toplantılar gerçekleştirildi. Trakya Tanıtım Günleri Hazırlık Toplantılarının Sonuncusu Edirne’de Yapıldı9 Mart 2018Nisan ayında Ankara’da yapılacak olan “1. Trakya Tanıtım Günleri” hazırlıkları son hızla devam ediyor. İlk hazırlık toplantısı, 2 Mart Cuma günü Kırklareli ve Tekirdağ’da, 9 Mart’ta Edirne’de yapıldı. Güneş Uzunköprü’de Enerjiye Dönüşüyor9 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ve Uzunköprü Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “Güneş Uzunköprü´de Enerjiye Dönüşüyor” adlı proje kapsamında yapılan güneş enerjisi santralinin açılışı yapıldı. Trakya Bölgesi, Ankara’da Tanıtım Atağına Kalkıyor 2 Mart 2018Nisan ayında Ankara’da yapılacak olan “1. Trakya Tanıtım Günleri” hazırlıkları son hızla devam ediyor. İlk hazırlık toplantısı, 2 Mart Cuma günü Kırklareli ve Tekirdağ’da yapıldı.
  Yükleniyor...