Robotik Atölye Sınıfının Açılışı Yapıldı

Robotik Atölye Sınıfının Açılışı Yapıldı
Eklenme Tarihi: 25 Nisan 2018 | Toplam Okunma: 226
Kırklareli Fen Lisesi tarafından yürütülen Trakya Kalkınma Ajansı’nın destek verdiği ‘’Kırklareli Robot Klubü‘’ isimli projenin kapanış toplantısı gerçekleştirildi.

Proje kapsamında Fen Lisesi’ne kazandırılan Robot Klüp atölyesinin açılışına öğrencilerin ilgisi yoğun oldu. Açılış törenine Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü Murat Aşım, Okul Müdürü ve Müdür Yardımcıları, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Toplantıda konuşma yapan Genel Sekreter Mahmut Şahin, gençlerden yeni icatlar ortaya çıkarmalarını isteyerek şöyle seslendi: “Eskiden biz çocukken yeni ya da farklı bir şey yaptığımızda büyüklerimiz başımıza icat çıkarma derdi. Ama artık bunun tam tersini söylüyoruz. Yeter ki icat çıkarın istiyoruz. Maddi değeri küçük ancak gelecekte kariyerinizi oluştururken etkisi büyük olacak bir projeyi hayata geçirdik. Bundan 5-6 yıl önce spor salonu yapılması, konferans salonu ve buna benzer projelerin geliştirilmesi ile ilgili projelere destek veriyorduk. Çalışma stratejilerimizi ve vizyonumuzu bu projeleri nasıl geliştirebileceği üzerine oluşturuyorduk. Verdiğimiz desteklerle okullarımızın bu konulardaki eksikliklerini tamamlayarak, donanımlı hale getirdik. Son 2-3 yıldır ise geleceğin dünyası olan robot teknoloji konusunda ve buna benzer yapılan projelere destek veriyoruz. Bu çok önemli. Çünkü siz gençleri geleceğe hazırlamalıyız. Eğitimde ve diğer tüm alanlarda dünyadaki değişime ayak uydurmalıyız. Ben buradan projede emeğe geçen herkese teşekkür ediyor, buna benzer projelerin artmasını temenni ediyorum.’’

Protokol konuşmalarının ardından proje kapsamında oluşturulan robotik atölye sınıfının açılışı yapıldı.

Proje kapsamında öğrencilerin robotik çalışmalarını yürütebilmeleri için okul bünyesinde 31 öğrencinin kayıtlı olduğu 2 öğretmenin çalışma grubunda yer aldığı robot kulübü kuruldu. Öğrencilerin robotik çalışmalarını yürütebilmeleri için bir adet çalışma atölyesi yapıldı. Atölyenin gerekli yapım işleri tamamlanarak, 10 adet dizüstü bilgisayar, 10 adet robot kiti, 1 adet üç boyutlu yazıcı ve mobilya malzemeleri satın alındı, yapım işleri ve ekipman tedarikleri sonucunda öğrenciler için gerekli fiziki ortam ve donanım oluşturuldu. Daha sonra robot kulübü öğrencilerine ve öğretmenlerine robot kiti ekipmanlarının ve üç boyutlu yazıcının temel düzeyde tanıtıldığı bir tam gün (8 saat) süren eğitim verildi. Ayrıca proje kapsamında robot kulübü öğrencilerinin farklı robotik çalışmaları yerinde görmelerini ve bilgi paylaşımında bulunabilmelerini sağlamak amacıyla Kocaeli Bilim Evine ve Marmara Üniversitesi Robot Kulübüne teknik geziler düzenlendi.

Toplam bütçesi 90.352 TL olan projenin 63.246 TL’lik kısmı (%70) Trakya Kalkınma Ajansı tarafından sağlandı.

FOTOĞRAFLAR

Robotik Atölye Sınıfının Açılışı YapıldıRobotik Atölye Sınıfının Açılışı YapıldıRobotik Atölye Sınıfının Açılışı YapıldıRobotik Atölye Sınıfının Açılışı YapıldıRobotik Atölye Sınıfının Açılışı YapıldıRobotik Atölye Sınıfının Açılışı Yapıldı

DİĞER HABERLER

Mahmut Şahin :”Sera Projesi Tekirdağ Çiftçisine Yeni Ufuklar Açacak” 25 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından ilan edilen 2016 Mali Destek Programları kapsamında Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hazırlanan “Süleymanpaşa İlçesi Modern Serada Çiçekçilik Örnek Uygulama Alanı” projesinin açılışı yapıldı. Bir Fikrim Var Yarışması’nın Kazananları Ödüllerini Aldı16 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) ile Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşen ‘’Bir Fikrim Var’’ proje yarışmasının finali Çorlu’da yapıldı ve ilk beşe giren isimler ödüllerini aldı. Yeni İşim Girişim ’in Kazananları Belli Oldu 7 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) tarafından başlatılan ‘’Yeni İşim Girişim Programı’’ 2018 finali Kırklareli Eski Rektörlük Binası Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Yeni İşim Girişim ’de Finalistler Belli Oldu3 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından parlak iş fikirlerini Trakya ekonomisine kazandırmak üzere başlatılan “Yeni İşim Girişim 2018 Let’s Up Eğitimleri Ara Jürisi” yapıldı. Bölgedeki girişimcilere mentorluk desteği sağlayan ve finansman kaynakları ile buluşma fırsatları sunan programdan yararlanmak üzere iş fikirlerini sunan girişimci adayları kıyasıya yarıştı. TRAKYAKA Yönetimi Edirne’de Toplandı30 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Nisan ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Edirne Valiliği’nde gerçekleştirdi.
  Yükleniyor...