İçeriğe Atla Menüye Atla

         

logo
TRAKYA KALKINMA AJANSI
RSS

AB İşleri Temas Noktası

Sosyal Ayrıcalıklar ve Özel Yetkinlik Hatları Endüstriyel İlişkiler Alanında Uzmanlığın Geliştirilmesi Çağrısı 09 Haziran 2021
Sosyal Ayrıcalıklar ve Özel Yetkinlik Hatları Endüstriyel İlişkiler Alanında Uzmanlığın Geliştirilmesi çağrısının amacı endüstriyel ilişkilere yönelik olarak AB üye ülkelerinde ve AB’ye aday ülkelerde endüstriyel benzerlik ve farklılıkların karşılaştırması da yapılarak analiz ve araştırmanın teşvik edilmesidir. Böylelikle bilgi ve deneyim alışverişine katkıda bulunularak Avrupa’daki endüstriyel ilişki yapılarının geliştirilmesi ve güçlendirilmesi amaçlanmaktadır. Son başvuru tarihi 15 Temmuz 2021’dir.
[Devamı]
Erasmus+ Programı 02 Haziran 2021
Erasmus+ Programı Erasmus+ Programı AB’nin eğitim, gençlik ve spor alanlarındaki hibe programıdır. Yurt dışında eğitim, öğretim, staj, profesyonel gelişim, yaygın öğrenme temelli gençlik aktiviteleri ile kurumlar arasındaki işbirliklerini desteklemektedir. Program listesi için tıklayınız.
[Devamı]
ESC fırsatları, Europass CV & motivasyon mektubu hazırlama, Eurodesk bilgilendirme Webinarına Davetlisiniz. 19 Nisan 2021
foto
Trakya Kalkınma Ajansı ve Kırklareli Belediyesi ortaklığında gerçekleşecek ESC fırsatları, Europass CV & motivasyon mektubu hazırlama, Eurodesk bilgilendirmesi amacıyla gerçekleşecek olan webinara davetlisiniz. Webinara kayıt olmak için tıklayınız.
[Devamı]
Rekabetçi Sektörler Programı 2019 Proje Çağrısı 08 Nisan 2019
Rekabetçi Sektörler Programı 2019 Proje Çağrısı Rekabetçi Sektörler Programı ikinci döneminde “Yaratıcı Endüstriler” ve “Araştırma ve Geliştirme” başlıklarında Türkiye’nin 81 ilini de kapsayan yeni bir proje teklif çağrısı ilan edilmiştir. Başvurular 1 Nisan – 29 Mayıs 2019 tarihleri arasında yapılacaktır.
[Devamı]
Karadeniz Havzası Programı Sınır Ötesi İşbirliği Programı II. Teklif Çağrısı 08 Ekim 2018
Karadeniz Havzasında Sınır Ötesi İşbirliği II. Teklif Verme Çağrısı Hibe Başvuru Rehberi ve ekleri yayınlanmıştır. Hibe programı kapsamında çevre sorunları ile mücadele, turizmin geliştirilmesi gibi konularda destek verilecektir. Program kapsamında Türkiye'deki Program Alanında yer alan aşağıda belirtilen illerimiz müracaat edebilirler:
[Devamı]
Erasmus+ Gençlik Üçüncü Dönem Başvuruları 29 Haziran 2018
Erasmus+ Gençlik üçüncü dönem başvuruları, aşağıda detayları verilen KA1-KA2-KA3 başlıklarının tümünden alınacaktır. Başvurular https://turna.ua.gov.tr adresinden de erişilebilen https://webgate.ec.europa.eu adresi üzerinden çevrimiçi olarak yapılacaktır. Son başvuru tarihi 4 Ekim 2018’dir.
[Devamı]
Türkiye - AB Kültürlerarası Diyalog Hibe Programı Teklif Çağrısı 23 Şubat 2018
foto
Türkiye ile AB arasında kültür ve sanat alanında kültürlerarası diyaloğun, işbirliğinin, iletişimin geliştirilmesini hedefleyen Türkiye-AB Kültürlerarası Diyalog Hibe Programına ilişkin teklif çağrısı 20 Şubat 2018 tarihinde yayınlanmıştır.
[Devamı]
Bulgaristan - Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programı Teklif Çağrısı Yayınlandı 16 Ocak 2018
foto
Bulgaristan ve Türkiye arasında işbirliğini artırmak amacıyla, Interreg IPA Sınır Ötesi İşbirliği Bulgaristan – Türkiye Programı kapsamında İkinci Teklif Verme Çağrısı ilan edilmiştir. Programın genel amacı, doğanın korunması ve sürdürülebilir turizm alanlarında Bulgaristan ve Türkiye arasındaki sınır ötesi işbirliği kapasitesinin artırılarak Avrupa bölgesel uyumuna katkı sağlamaktır.
[Devamı]
Avrupa Gençlik Fırsatları Tanıtıldı 18 Ekim 2017
foto
Trakya Kalkınma Ajansı Eurodesk Temas Noktası tarafından Time to Move etkinlikleri kapsamında Namık Kemal Üniversitesi işbirliğiyle gençlere Avrupa Gençlik Fırsatları tanıtıldı. Program kapsamında gençlere Erasmus+ programının sunduğu Gençlik Değişimleri, Avrupa Gönüllü Hizmeti ve Gençlik Çalışanlarının Hareketliliği programı detaylarıyla anlatıldı. Programın son bölümünde soru cevap kısmında hızlı ve doğru cevap veren gençlere çeşitli promosyonel ürünler hediye edildi.
[Devamı]
Avrupa Birliği İşletmelerin ve KOBİ'lerin Rekabet Edebilirliği Mali Destek Programı – COSME Programı Eğitimi 10 Ekim 2017
foto
COSME programı, AB tarafından 2,3 milyar Euro bütçe ile KOBİ’lerin yeni pazarlara ve finansmana erişiminin iyileştirilmesi, çerçeve koşulların geliştirilmesi ve girişimciliğin teşvik edilmesi hedefleriyle oluşturulmuştur. Ülkemizde programın koordinasyonu KOSGEB tarafından sağlanmakta olup program kapsamındaki ulusal yükümlülüklerimizin desteklenmesi amacıyla, Avrupa Birliği Bakanlığı koordinatörlüğündeki IPA-Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı fonlarından yararlanılmakta ve bu kapsamda “COSME Programına Katılımı ve Programdan Elde Edilen Kazanımları En Üst Seviyeye Çıkarabilmek için Koordinasyon Kapasitesinin Artırılması” projesi yürütülmektedir.
[Devamı]